آغاز

تابلو اعلانات کانون

نشریه فرهنگی اجتماعی قله

ستون ویژه

موضوعات

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

پرونده های موضوعی

نوای تسنیم

لیلة الرّغائـب
نویسنده : مدیر موضوع : مناسبت ها جمعه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۴
لیلة الرغائب


عید نوروز را چگونه معنا می‌کنیم؟
نویسنده : مدیر موضوع : مناسبت ها شنبه یکم فروردین ۱۳۹۴

عید به زمانی اطلاق می‌شود که انسان در آن شاد باشد. این شادی می‌تواند انواع و اقسام داشته باشد. گاهی عید به دلیل شادی شُکر برای توفیق عبادت است مانند عید فطر. گاهی عید به دلیل امر ولایت و اتمام نعمت دین و اعلام وصایت است مانند عید غدیر. گاهی عید مانند روایتی است که امیرالمومنین(ع) فرموده اند: «کُلُّ یَوْمٍ لَا یُعْصَى اللَّهُ فِیهِ فَهُوَ یَوْمُ عِید؛ هر روزی که معصیت خدا نشود عید است»(نهج البلاغه/حکمت428) بر این اساس عید مصادیق متنوعی دارد و هر عیدی متناسب با موقعیتی که دارد معنا می‌شود.

عید نوروز را چگونه معنا می‌کنیم؟ شاید علت عید گرفتن نوروز آغاز فصل بهار و شکوفایی طبیعت باشد که معنای شُکر و جای شادی دارد. بر این اساس جنس عید نوروز یک رفتار شاکرانه و معنوی خواهد داشت و به همین دلیل با عزای اهل بیت(ع) منافاتی ندارد. مانند آنجا که فردی در روز شهادت یکی از معصومین(ع) معصیت نکند و آن‌روز از جهتی عید او خواهد شد و این منافاتی با وجود غم مصیبت اهل بیت(ع) ندارد. تنها محدودیت‌هایی در برخی رفتارها که تظاهرات شادی است ایجاد خواهد کرد. اینکه انسان در برخورد با مصیبت‌دیدگان نباید اظهار شادی کند، یک دستور دینی و یک امر شایسته انسانی است.

حالا با تقارن «عید شُکر طبیعت» با «ایام سوگ فاطمیه» مواجهیم؛ این نوع عید ذاتاً با سوگ فاطمیه منافات ندارد و تنها باید برخی تظاهرات شادی را محدود کرد. چه اشکالی دارد انسان قلباً شاکر باشد و از طرف دیگر در سوگ فاطمیه غمیگین باشد. مثل تمام کسانی که موفق به شرکت در یک مجلس سوگواری می‌شوند و عمیقاً برای اهل بیت(ع) گریه می‌کنند، از این ارتباط قلبی خود و عنایت اهل بیت(ع) به خود واقعاً شاد می‌شوند. این شادی اگر عُجب نیاورد، غفلت بار نیست و سرمایه شکر است. البته برخی از رفتارها و رسم‌های ما در ایام نوروز مانند صلۀ رحم اساساً منافاتی با سوگواری ندارد. زیباترین صحنه‌های نوروز امسال حضور عزاداران در محافل فاطمیه است و اشکی که بر لبخند عید ترجیح پیدا می‌کند.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان

 


دیدار
نویسنده : مدیر موضوع : یکشنبه هفتم دی ۱۳۹۳

به نام خدا و به نام زیباترین مخلوقش برای من مادر .

و این بار ما بر آن شدیم تا به زیارت یک مادر برویم . مادری از طایفه ی ام وهب ها ...

زنان شیردل ، مقاوم ، صبور و در یک کلام زینبی .

از خیابان ها  و مغازه ها و خانه های مجلل گذشتیم

و رسیدیم به خانه ای ساده ، کوچک ولی صمیمی ... پر از عطر یاس مادرانه ...  پر از هوای نفس های علی اکبری ...

مادر هنوز هم در اتاقی محقر با شهیدش زندگی می کند . تنهای تنهای تنها ...

مادر از حسن گفت ... حسنی که آنجا بود ... و عاشقانه مادر صبورش را نظاره می کرد ...

می شنیدیم از خاطرات سی و اندی سال پیش ... 

 

باقی ر ادامه مطلب...


تجمع مهدی یاوران سراسر کشور
نویسنده : مدیر موضوع : یکشنبه هفتم دی ۱۳۹۳

تجمع مهدی یاوران سراسر کشور

به مناسبت نهم ربیع‌الاول،آغاز امامت منجی بشریت امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف)

 در مسجد جمکران/ پنج شنبه 11 دی ماه

 

حرکت: ساعت 7 صبح روز پنج شنبه 11 دی ماه

بازگشت: صبح جمعه 12 دی ماه

به همراه زیارت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها

هزینه 2 هزار تومان

جهت ثبت نام: نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی،شماره تماس+ نام پدر و کدملی خود را در بخش نظرات همین پست درج نمایید.

 

 

باتوجه به ظرفیت محدود,ثبت نام اردو تکمیل شد.ساعت 18:15


نهمین دوره اربعین خودسازی
نویسنده : مدیر موضوع : جمعه پنجم دی ۱۳۹۳


آزمون سراسری معارف مهدویت
نویسنده : مدیر موضوع : پنجشنبه ششم آذر ۱۳۹۳

 

بیانات رهبر انقاب در زمان رونمایی از منبع آزمون«دانشنامه‌ى امام مهدى (عجّل الله تعالى فرجه الشّریف)»

تشکّر میکنیم از جناب آقاى رى‌شهرى و همکاران عزیز و محترمشان به‌خاطر این هدیه‌ى ارزشمندى که به‌مناسبت این عید به جامعه‌ى اسلامى و جامعه‌ى علمى تحویل دادند؛ یعنى همین دانشنامه‌ى مهدویّت، با این خصوصیّاتى که ذکر کردند، که خصوصیّات مهمّى است. به نظرم دیروز یا پریروز کتاب را آوردند و من فرصت کردم توّرق مختصرى بکنم؛ به نظرم کتاب برجسته و جالبى آمد. حالا ان‌شاءالله وقت میگذاریم و کتاب را اوّل تا آخر، ان‌شاءالله مطالعه خواهم کرد.


 

منبع آزمون، گزیده‌ای از کتاب ارزشمند «دانشنامه امام مهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف» است که محصول پژوهش گروهی از دانشمندان و فضلای حوزه علمیه قم در پژوهشکده علوم و معارف حدیث پژوهشگاه قرآن و حدیث بوده و توسط موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث در 10 جلد منتشرشده است. محتوای این کتاب در پنج بخش تدوین شده است؛ بخش اول شامل مباحث مربوط به «شناخت امام موعود»، بخش دوم شامل مباحث مربوط به «شخصیت امام موعود»، بخش سوم شامل مباحث مربوط به «غیبت امام موعود»، بخش چهارم شامل مباحث مربوط به «انتظار امام موعود» و بخش پنجم شامل مباحث مربوط به «ظهور امام موعود».


پناهیان در تجمع عزاداران عاشورای حسینی مقابل لانۀ جاسوسی
نویسنده : مدیر موضوع : چهارشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۳

به دولتمردان عرض می کنم: اباعبدالله(ع) با عمرسعد از موضع «قدرت»  گفتگو کرد/ آیا قیام امام حسین(ع) یک قیام غیر عقلانی و احساساتی بود؟!

امسال بیش از هر سال دیگری، وضعیت را برای ما عاشورایی‌تر کرده‌اند. بنده به عنوان یک خادم کوچک مکتب اباعبدالله الحسین(ع) به دولتمردان خودمان عرض می‌کنم؛ اباعبدالله(ع) وقتی با عمر سعد گفتگو می‌کرد، از موضع قدرت و عزت با او گفتگو کرد، فرمود: عمر سعد! چرا خودت را بیچاره می‌کنی؟ تو حتی باید بیایی به ما یاری کنی. در چهرۀ حسین(ع) هیچ انکساری در مقابل عمر سعد نشان داده نشد. در حالی که عمر سعد 30هزار لشکر آورده بود ولی اباعبدالله الحسین(ع) تنها چند نفر سرباز داشت؛ من‌جمله علی اصغر و قاسم بن الحسن(ع). اما حسین(ع) باقدرت سخن می‌گفت

 امروز استکبار در حال اضمحلال است، مبادا دولتمردان ما با یک دولت ضعیف و زبون و خبیث مثل آمریکا، ضعیف برخورد کنند. شما وظیفۀ عاشورایی‌تان است که از اباعبدالله الحسین(ع) یاد بگیرد و با دشمنی که در حال مرگ است، محکم سخن بگویید. حتی در روابط دیپلماسی با آمریکا، با این موجودات نجس که خون شهیدان منطقه از دندان‌های خونخوار اینها می‌چکد، دست ندهید و به آنها بگویید: «ما حتی اگر با حامیان تروریست‌های آدمخوار، گفتگو کنیم، اما حاضر نیستیم با آنها کنار بیاییم» و الا ننگ ابدی در تاریخ بر پیشانی هر کسی که نسبت به یزیدیان زمان با مدارا سخن بگوید، خواهد نشست

 آیا عاشورا مظهر عشقِ بدون عقل است که بعضی‌ها یاوه‌سرایی کنند و بگویند: «بعد از عاشورا، بقیۀ امامان ما با محاسبات عقلی رفتار کردند!» یعنی حسین(ع) با محاسبات عقلی رفتار نکرد!.... وقتی سکینۀ دردانه صدا زد: «می‌شود قبل از رفتن به میدان، ما را به حرم جدّمان برگردانی و بعد به میدان بروی؟»، امام حسین(ع) در پاسخ دخترش نفرمود که «من عاشق خدا هستم، و من می‌خواهم در این راه به شهادت برسم»، بلکه یک پاسخ عقلانی و منطقی به دخترش داد. 

متن کامل سخرانی را در ادامه مطلب بخوانید


کارگاه انسان شناسی
نویسنده : مدیر موضوع : سه شنبه بیست و نهم مهر ۱۳۹۳
 تمام باخت ما ازین جاست که خودمان را به حساب نمی آوریم فقط حساب می کنیم چه بدست آورده ایم و نمی بینیم چه از دست داده ایم.

نامه های بلوغ ص 23

 کانون مهدویت تسنیم برگزار می کند:

کارگاه انسان شناسی

پنج شنبه اول آبان و جمعه دوم آبان 1393

ساعت 8 صبح

محل ثبت نام: سلف های دانشگاه علوم پزشکی

وبلاگ کانون (با درج مشخصات در قسمت کامنت های همین پست)

محل برگزاری: دانشکده داروسازی

 منتظر حضور گرمتان هستیم


وَاَسْعِدْنى بِتَقويكَ: با "خودنگهداری" مرا خوشبخت گردان!
نویسنده : مدیر موضوع : مناسبت ها شنبه دوازدهم مهر ۱۳۹۳

اَللّهُمَّ اجْعَلْنى اَخْشاكَ كَانّى اَراكَ وَاَسْعِدْنى بِتَقويكَ وَلا تُشْقِنى بِمَعْصِيَتِكَ وَخِرْلى فى قَضآئِكَ وَبارِكْ

 لى فى قَدَرِكَ حَتّى لا اءُحِبَّ تَعْجيلَ ما اَخَّرْتَ وَلا تَاْخيرَ ما عَجَّلْتَ اَللّهُمَّ اجْعَلْ غِناىَ فى نَفْسى وَالْيَقينَ فى قَلْبى وَالاِْخْلاصَ فى عَمَلى وَالنُّورَ فى بَصَرى وَالْبَصيرَةَ فى دينى وَمَتِّعْنى بِجَوارِحى وَاجْعَلْ سَمْعى وَبَصَرى اَلْوارِثَيْنِ مِنّى

 

خدايا چنانم كن كه از تو بترسم گويا كه تو را مى‏بينم و با تقوا مرا خوشبخت گردان و به نافرمانى‏ات بدبختم مكن

و خير در قضايت را برايم اختيار كن،و به من در تقديرت بركت ده،تا تعجيل آنچه را تو به تأخير انداختى نخواهم،و تأخير آنچه را تو پيش انداختى ميل نكنم.

بارالها! بي‌نيازي را در نفسم قرار بده و يقين را در قلبم، اخلاص را در عمل، نور را در ديدگانم و بينايي را در دينم تثبيت فرما.

معبودا! مرا از اعضايي که لطف فرموده‌اي بهره‌مند فرما. چشم و گوشم را وارث من قرار بده (تا از دوران زندگي‌ام امتيازهاي قابل‌ذخيره براي سعادت ابدي‌ام، تهيه نمايند.)

 

نهم ذيحجه روز عرفه است.روزی که مطابق روايتي از امام صادق(ع) ، آدم (ع) به صحرای عرفات رفت و تا غروب آفتاب همچنان دعا ميکرد و با تضرع اشك مي‌ريخت. وقتي كه آفتاب غروب كرد همراه جبرئيل روانه مشعر شد و شب را آنجا گذراند. صبحگاهان در مشعر بپاخاست و به دعا پرداخت...تا اينكه سرانجام بخشيده شد.

همايش شناخت و خودسازي امام حسين (ع)

حضرت سيدالشهدا علیه السلام از بدو حرکت خود از مدينه تا کربلا هر جا فرصت پيدا مي‌کرد و هر زمان اقتضا مي‌نمود دعا مي‌کرد و از ماوقع خود و آنچه در نظر داشت با خدا در ميان مي‌گذاشت. امام حسين (ع) بعد از ظهر روز عرفه همراه با فرزندان و گروهي از اصحاب از خيمه هاي خود در صحراي عرفات بيرون آمدند و رو به دامن «كوه رحمت» نهادند و در سمت چپ كوه رو به كعبه همايشي تشكيل دادند كه موضوع آن شناخت و سازندگي بود. اين همايش، تنها جنبه علم و معرفت نداشت بلكه شناخت توأم با عمل و سازندگي و تزكيه و خودسازي بود. محتوای این مناجات عارفانه، در قالب دعای عرفه به دست ما رسیده است. که از اعمال وارده در روز عرفه می باشد.

دعاهاي امام حسين(ع) همانند ساير ادعيه از چند بخش تشکيل شده بود. بخش اول توصيف و بيان جايگاه والاي خداوند است. در بخش دوم از وضع خود گزارش مي‌دهد و نابساماني روزگارش را بيان مي‌کند(مناجات) و در بخش سوم خواسته‌هاي خود را طرح مي‌کند. به تعبير ديگر امام حسين(ع) در صدد بود تا در دعا از وضع موجود حرکت کرده، به وضع مطلوب دست يابد. اين روند در تمام دعاهاي آن حضرت طي شده است. ضمن اينکه آن حضرت در لابلاي دعاهاي خود اهداف و انگيزه‌هاي خود را نيز بيان مي کرد. از اين نظر ادعيه امام علیه السلام يکي از منابع شناخت زواياي مختلف قيام عاشورا شمرده مي‌شود.

در ادامه فهرست مطالب دعای عرفه و گوشه هایی از مضامین بلند این دعا را مرور می کنیم.

 


مراقب خودت باش
نویسنده : مدیر موضوع : دوشنبه هفدهم شهریور ۱۳۹۳
ماه ذى‌القعده است. مرحوم حاج میرزا جواد آقاى ملکى (رضوان الله تعالى علیه) میفرمایند ماه ذى‌القعده ماه توبه است، ماه رجوع الى‌الله است، ماه مراقبت از خود براى اینکه مبادا خداى نکرده با عمل خودمان، محاربه‌ى با خداى متعال و رسول خدا بکنیم. ایشان میفرمایند ذى‌القعده که ماه نشستن از جنگ با دشمنان خدا است، به طریق اولى‌ بایستى ماهى باشد که انسان مراقب باشد که مبادا دچار محاربه‌ى با خداى متعال بشود. و این عمل معروف یکشنبه‌ى ذى‌القعده را ایشان ذکر میکنند و تأکید میکنند، اصرار میکنند که این عمل را انجام بدهیم.

 مرحوم حاج میرزا على آقاى قاضى (رضوان الله علیه) در ورود ماه ذى‌القعده یک مکتوبى،نامه ای به دوستانشان، به مریدانشان و شاگردانشان که در این کتابى که شرح حال ایشان است، درج شده است. مرحوم آقاى قاضى به عربى اشعار برجسته‌اى دارند... یک قصیده‌ى خیلى شیوایى ایشان انشاء میکند که اول آن این است: «تنبه فقد وافتکم الاشهر الحرم». این قصیده را ایشان مفصل [گفته‌اند]؛ و توصیه‌هایى دارند نسبت به شاگردانشان. فرصتى است براى ما، براى مردم که ان‌شاءالله از برکات این ماه - که آغاز سه ماه متوالى حرام است - بهره ببریم.

قسمتی از بیانات در دیدار با اعضای خبرگان رهبری ۱۳۹۳/۰۶/۱۳

 

 متن کامل نامه‌ی ایشان به همراه ترجمه‌ی اشعار عربی به نقل از جلد نخست کتاب آیت‌الحق که مورد اشاره‌ی رهبر انقلاب قرار گرفته بود را در ادامه مطلب می خوانیم.

منبع: http://farsi.khamenei.ir


بزرگترین کلاهبرداری تاریخ
نویسنده : مدیر موضوع : پنجشنبه نهم مرداد ۱۳۹۳

حسن عباسی با حضور در برنامه تلویزیونی راز با موضوع «رازِ بزرگترین کلاه برداری تاریخ»، به تشریح وضعیت اقتصادی و بانکداری در ایران و جهان پرداخت.
وی در این برنامه که روز پنجشنبه مورخ ۲۶ تیرماه از شبکه چهار سیما پخش شد، ضمن اشاره به تغییر و تحولاتی که برای مقابله با سلطه دلار در جهان وجود دارد، با تکیه بر مستندات ارائه شده غرب و سخنان علمای اسلام، بار دیگر اجتناب از اقتصاد ربوی و سرمایه داری مدرن را متذکر شد و برای ایجاد نظام اقتصادی اسلامی، ساز و کارهایی چون وزات زکات را به عنوان الگوی جایگزین پیشنهاد داد.

 

رئیس دکترینال امنیت بدون مرز اظهار داشت: امروز مردم ببینند چه کسانی در کشور بدنبال خصوصی سازی بانک مرکزی، همچون تسخیر مردم امریکا بوسیله خصوصی سازی در ایالت متحده، برای مردم ایران هستند.

وی ادامه داد: بنده همچنان پلاک جبهه و جنگم به گردنم است چرا که همچون صحبتهای رهبری به جنگ تمام عیار اقتصادی قایلم و میدانم بعضی مسئولین طوری من را خواهند زد که اثری جز پلاکم باقی نماند. تا نفس دارم برای حذف دلار از نظام پولی کشور خواهم ایستاد.

آخر چرا بعضی ها فقط فروپاشی اقتصادی را به ایران سرایت میدهند؟! ایا امریکا هم تحریم بود که فقط یک ونیم میلیون نفر در ایالت دیترویت بیکار شدند؟!
وی با اشاره به عزم دولت برای حذف دلار در دوره اول ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد گفت: کشورهایی همچون برزیل وهند هم در حال پیروی[از ایران] بودند و به نوعی فروپاشی اقتصاد دلار محور امریکا در حال اتفاق بود، که امریکا تحریم های همه جانبه را جهت جلوگیری ازفروپاشی اقتصاد خود تصویب کرد. چرا عده ای اینطور جلوه می دهند که بدبختی اقتصادی ناشی از به رسمیت نشناختن اسراییل و یا حجاب زنانمان است؟!

چرا مردم نباید به زور به بهشت بروند اما به زور به جهنمشان میفرستیم؟ چرا کسی صدای مراجع را در بحث اقتصاد لیبرال ربوی نمی شنود؟!


 

 برنامه راز با موضوع بزرگترین کلاهبرداری تاریخ (صوتی) - 1393/4/26   (حجم: 17 MB)

 برنامه راز با موضوع بزرگترین کلاهبرداری تاریخ (تصویری) - 1393/4/26   (حجم: 356 MB)


قسمت چهارم مستند (رازهای پنهان پول) که توسط دکتر حسن عباسی معرفی و توصیه شد که همه آنرا ببینند.

درباره مستند:

مستند Hidden Secrets of MONEY یک برنامه ویدئویی چند قسمتی است که توسط اقتصادان آمریکایی Michael Maloney ( مایکل مالونی) ساخته شده است. این برنامه ویدئویی به بررسی فروپاشی اقتصاد در آمریکا و همچنین بررسی پول و امپراتوری دلار می‌پردازد.

مایک مالونی در این مستند ۵ قسمتی، با بهره‌گیری از زبانی ساده و روان، دست به روشنگری درباره‌ی این موضوع می‌زند و در هر قسمت گوشه‌ای از رازهای پنهان دلار را آشکار می‌کند. او اثبات می‌کند که ما در حال ورود به بزرگ‌ترین بحران مالی‌ هستیم که جهان تا به امروز به خود دیده است و بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری را کسب آگاهی از تاریخچه‌ی پول، نظام‌های مالی و نحوه‌ی کلاه‌برداری از مردم توسط بانک‌ها و بازار‌های بورس می‌داند.

قسمت اول با نام Currency vs Money :                                                  دانلود

قسمت دوم با نام Seven Stages Of Empire :                                           دانلود

قسمت سوم با نام Death Of The Dollar :                                               دانلود

قسمت چهارم با نام The Biggest Scam In The History Of Mankind :             دانلود
 

بسته پیشنهادی مطالعاتی تابستان 93
نویسنده : مدیر موضوع : کتابخوانی چهارشنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۳

همچون سالهای گذشته، امسال هم برای پربار شدن هرچه بیشتر تابستانمان یک بسته ی پیشنهادی برای مطالعه، به شما عزیزان ارائه می دهیم.

معرفی کامل  این بسته ی پیشنهادی در ادامه مطلب قرار دارد.

قبل از سرزدن به ادامه مطلب، ذکر چند نکته ای را لازم می دانیم:

1) افراد باید کتابهای درخواستی شان را  مشخص کنند  و همراه با مشخصات خود (نام و نام خانوادگی،شماره تماس، ترم و رشته تحصیلی، عضویت یا عدم عضویت در کانون، شرکت  در کدامیک از برنامه های کانون) به صورت نظر خصوصی در وبلاگ بگذارند.افراد خوابگاهی می توانند در قسمت خواهران در خوابگاه میلاد اتاق 32 به خانم باقری و برادران در خوابگاه جی به آقای ویسی و در خوابگاه خرازی به آقای نوری مراجعه کرده و ثبت نام  کنند.

2)چون کتابها از نظر تعداد محدود و از نظر قیمت پایین می باشد، تحویل کتابها بر اساس اولویت انجام میگیرد.

*اولویتها:

_عضو کانون بودن

_همکاری در فعالیت ها

_حضور در برنامه ها

_فعالیت در نشریه قله

 3)از انجایی که کتابهای تهیه شده اکثرا چاپ قدیم هستند،بعضاً نسبت به چاپ جدیدشان تا 50درصد کاهش قیمت دارند.علاوه بر این مورد، یک سری تخفیف هم از طرف کانون به افراد زیر داده می شود:

@اعضای عادی کانون:10 درصد تخفیف

@اعضای  فعال کانون: 20 درصد تخفیف

آخرین مهلت تحویل لیست کتاب:یک شنبه 8تیرماه

کتابها انشاالله در تیرماه توزیع می گردد.

 

دانلود فایل معرفی کتابها از اینجا (حجم: 1.27 MB )

 

قیمت کتاب ها در ادامه مطلب.

(تعدادی محدودی کتاب اضافه شده ک در فایل لیست معرفی کتاب موجود نیست، معرفی کتاب های اضافه شده در ادامه مطلب تکمیل شده است )


تسنیم برگزار می کند
نویسنده : مدیر موضوع : یکشنبه یازدهم خرداد ۱۳۹۳

 "سواد رسانه‌ای"(Media Literacy) در یک تعریف بسیار کلی عبارت است از یک نوع درک متکی بر مهارت که  براساس آن می‌توان انواع رسانه‌ها و انواع تولیدات آن‌ها را شناخت و از یکدیگر تفکیک و شناسایی کرد.
این درک به چه کاری می‌آید؟ به زبان  ساده، سواد رسانه‌ای مثل یک رژیم غذایی است که  هوشمندانه مراقب است که چه موادی مناسب هستند و چه موادی مضر؛ چه چیزی را باید مصرف کرد و چه چیزی را نه و یا این‌که میزان مصرف هر ماده بر چه مبنایی باید استوار باشد. سواد رسانه‌ای می‌تواند به مخاطبان رسانه‌ها بیاموزد که از حالت انفعالی و مصرفی خارج شده و به معادله متقابل و فعالانه‌ای وارد شوند که در نهایت به نفع خود آنان باشد. به دیگر سخن، سواد رسانه‌ای کمک می‌کند تا از سفره‌ی رسانه‌ها به گونه‌ای هوشمندانه و مفید بهره‌مند شویم.

 برای مطالعه ی بیشتر: اینجا و اینجا

کارگاه "سواد رسانه ای" چهارشنبه 14 خرداد ماه

ساعت 8 صبح / دانشکده ی داروسازی

 

"جریان سازی"

حجت الاسلام پناهیان:«جریان سازی»، مهم‌ترین کاری است که باید مد نظر قرار گیرد و کار فرهنگی‌ای که به جریان سازی منجر نمی‌شود، و چه بسا برخی اوقات انجام ندادنش بهتر باشد. نشود. جریان‌سازی یعنی یک موضوع در حافظه مردم، و در گسترۀ مردم، تداوم بخشیده شود. وقتی این‌چنین بر روی یک موضوع کار شود، ایجاد موج می‌کند و موج به نهاد تبدیل می‌شود و در جامعه نهادینه می‌شود و در بین مردم جا می‌افتد. معصومین فرموده‌اند: «واجعل همک هماً واحداً» همت خودت را یک همت قرار بده. امروز استراتژیست‌ها هم تا حدی همین مسئله را فهمیده‌اند که باید تنها یک راهبرد انتخاب شود و انسان بر آن متمرکز شود.

مطالعه ی بیشتر: در اینجا


کارگاه "جریان سازی" پنجشنبه 15 خردادماه

صبح و عصر / دانشکده داروسازی


اولین دوره کارگاه "نشریه نگاری"
نویسنده : مدیر موضوع : کلاس ها و کارگاه ها شنبه سوم خرداد ۱۳۹۳
زمان برگزاری:

چهارشنبه 7 خرداد ساعت 14

جمعه 9 خرداد ساعت 8

پنج شنبه 8 خرداد ساعت 8

مکان: تالار شهید خرازی دانشکده داروسازی

توضیحات دوره:

شرکت در این دوره برای صاحبان امتیاز، مدیران مسئول و فعالین نشریه نگاری بصورت رایگان می باشد.

هزینه ی ثبت نام برای عموم دانشجویان 5000 تومان می باشد.

در پایان دوره، از مباحث مطرح شده آزمون برگزار می شود و از طرف معاونت فرهنگی گواهی دوره اعطا می گردد.

جهت ثبت نام در این دوره به دبیرخانه نشریات واقع در طبقه فوقانی تالار شریعتی و ورودی دانشکده داروسازی از ساعت 11 تا 14 در روزهای 4و 5و 7 خرداد مراجعه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام غیرحضوری با شماره 2287 792 0311 دبیرخانه نشریات دانشجویی تماس حاصل فرمایید.

سرفصل های دوره:

- شناخت رسانه ای نشریات دانشجویی

- شیوه نوشتن خلاقانه

- گزارش نویسی

- یادداشت نویسی

- خبرنویسی در نشریات دانشجویی

- انتخاب سوژه خبری در نشریات دانشجویی

- شیوه مصاحبه خبری


ادامه ی تولدی دوباره
نویسنده : مدیر موضوع : کلاس ها و کارگاه ها یکشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۳
جلسه ی ششم از سری کارگاه های تولدی دوباره

 

جمعه 19 اردیبهشت ماه 8 صبح

با موضوع تربیت فرزند

 

ویژه خواهران

با حضور دکتر خاکسار

دانشکده داروسازی کلاس شهید خرازی

سرویس برای دانشجویان خوابگاهی هماهنگ شده است.

دانلود جلسه ی چهارم کارگاه تولدی دوباره:

قسمت اول

قسمت دوم

دانلود قسمت پنجم کارگاه تولدی دوباره:

دانلود


عهد آدینه
نویسنده : مدیر موضوع : مناسبت ها چهارشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۳
 به مناسبت ولادت حضرت زهرا سلام الله علیهم برنامه دعای عهد و سخرانی هیات عهد آدینه در محل مزار شهدای گمنام کوه صفه برگزار  میگردد.

به همراه پذیرایی و صبحانه.

جلسه ی پنجم کارگاه تولدی دوباره پس از برنامه ی هیات در دانشکده داروسازی برقرار می باشد.

جلسه از ساعت 9.5 صبح تا قبل از اذان ظهر می باشد.

سرویس خوابگاه کرمانی و خرازی ساعت 6:30 درب مجموعه خوابگاه ها (جنب بازارچه) آماده حرکت می باشد.

سرویس خوابگاه جی از ایسگاه ترمینال جی حرکت خواهد کرد.


دوستان اصفهانی می توانند از سرویس های عهد آدینه استفاده کنند، مسیر سروبس ها بصورت زیر است

1) 3راه ملکشهر. کاوه.شهدا. م امام حسین. شمس آبادی. پل فلزی. توحید. دانشگاه. 3راه حکیم نظامی. صفه.

2) پارک لاله. م قدس. پروین. ترمینال جی. نیرو. باغ غدیر. همت. کشوری. صفه.

3) م لاله. م قدس. هاتف. خواجو. پل فردوسی. شیخ صدوق جنوبی. م آزادی.صفه.

4) قائمیه. کشاورزی. سیمین. صفه.

5) پل رباط. 4 راه درویشی. 3 راه صارمیه. وحید. ارتش.صفه.

6) رهنان. م جمهوری. کاشانی. حکیم نظامی. صفه.

7)احمدآباد. بزرگمهر. سجاد. شهدا. م آزادی. 3 راه حکیم نظامی. صفه.

حرکت از ایستگاه اول ساعت 6:15

کسانی که قصد دارند از سرویس های عهد آدینه و این مسیرها استفاده کنند حتما بامسئول سرویس هیات عهد آدینه با این شماره: 09135581229 تماس گرفته و اعلام کنند که کجا قرار هست سوار شوند.ادامه کارگاه تولدی دوباره
نویسنده : مدیر موضوع : کلاس ها و کارگاه ها یکشنبه بیست و چهارم فروردین ۱۳۹۳

ادامه کارگاه تولدی دوباره

جلسه ی چهارم و پنجم کارگاه تولدی دوباره، ویژه ی خواهران

روزهای پنج شنبه 28 و جمعه29 فروردین ماه

از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر در دانشکده داروسازی کلاس شهید خرازی

با حضور دکتر خاکسار

سرویس رفت و برگشت از خوابگاه فراهم می باشد


یلدای انتظار
نویسنده : مدیر موضوع : چهارشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۲


آنچه نمی آموزیم
نویسنده : مدیر موضوع : چهارشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۲

مرگ بر امریکا یک شعار نیست، یک عقیده است...
نویسنده : مدیر موضوع : جمعه دهم آبان ۱۳۹۲

مرگ بر آمريكا نداي طبيعت زنده و  عالم هستي است. عالمي كه مي‌خواهد آينه‌ي تمام نماي حضرت حق باشد و طاغوتيان زمان اجازه‌ي آزاد شدن ظرفيت‌ها و عظمت‌هاي آن را نمي‌دهند و بالاخره مرگ بر آمريكا يعني حيات و سرزندگي بشري كه فقط حضرت الله را در واسطه‌هاي فيضش در زمين مي‌طلبد.

شعار مرگ بر آمریکا از سال 58 و در زمان تسخیر سفارت آمریکا به تجمعات مردمی راه پیدا کرد‌. مردم در آن زمان از دشمنی‌ها ، ایستادگی‌‌ها و مداخلات هر روزه ایالات متحده در مسیر انقلاب اسلامی که خواسته اکثریت جامعه ایرانی بود‌، به ستوه آمده بودند. در میان این دخالت‌ها، دعوت شاه مخلوع ایران به آمریکا به بهانه درمان، واکنش تند حضرت امام خمینی (ره) را در پی داشت. هنوز آب‌ها از آسیاب نیفتاده بود که مغرب روز عید قربان (دهم آبان 58) آیت‌الله قاضی امام جمعه تبریز که دو هفته قبل  جلوی وابستگان به آمریکا در تبریز ایستاده و شورش مسلحانه آنان و تسخیر استانداری و صدا و سیمای این استان را با شکست مواجه کرده بود، توسط گروهک تروریستی فرقان که نوک حمله گروه‌های ضدانقلاب بود، غریبانه ترور شد. در کنار این نیز عوامل آمریکا در کردستان 70 تن از ارتشیان غیور را در کمینی در جاده سردشت به شهادت رسانده بودند.

دانشجویان پس از این اقدامات آمریکا، جایی را برای تلافی، بهتر از لانه جاسوسی سابق آمریکا سراغ نداشتند. به همین دلیل ساعت 10:30 دقیقه صبح روز 13 آبان، دانشجویان دانشگاه‌های تهران، پلی‌تکنیک و... در مقابل سفارت تجمع کردند و سپس به داخل سفارت رفتند و ماجرای تاریخی تسخیر سفارت را به راه انداختند.

حمایت قاطعانه و هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) از حرکت جوانان موجب شد تا دشمنان نظام اسلامی به خوبی بدانند که اتحاد، همبستگی، دفاع از فرامین ولایت و رهبری در کشور مقتدر ایران اسلامی حتی یک لحظه قطع نشده است.

امام خمینی(ره):

اگر دانشگاه اصلاح شد، كشور اصلاح مى‏شود.
دانشگاه راببريد طرف اسلام، الهى‏اش كنيد .
دانشگاه را بايد شما رو به خدا ببريد، روبه معنويت‏ببريد و همه درسها هم خوانده بشود، همه درسها هم براى خدا خوانده بشود . اگر اين را توانستيد كه شما براى اين كار برويد و اين كار را بكنيد در كارتان موفقيد، چه برسيد به مقصدتان، چه نرسيد به مقصدتان.

دشمنان ایران اسلامی سال به سال با عناوین مختلف به دنبال تهدید و تحریم انقلاب اسلامی هستند اما غافل از این هستند که جوانان و نخبگان ایران اسلامی که در دوران انقلاب با دست خالی به مقابله با ظلم و جور و استکبارو برخاستند اکنون با تکیه بر توان و علم داخلی خویش مقتدرتر از هر زمان دیگر هستند.


دانلود کلیپ:

رهبر انقلاب: چرا مرگ بر آمریکا می گوییم؟

عبد صالح: روایتی از رهبر انقلاب درباره امام خمینی "از امریکا می ترسید؟ "

سیاهه جنایات امریکا


دیدار با جانبازان آسایشگاه شهید مطهری
نویسنده : مدیر موضوع : دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با تمام ویرانگری هایش دارای فرهنگی است که ارزش انتقال به نسل های بعدی را دارد. پدیده ای که اوج تبلور و شکوفایی آن را در سیره و شخصیت هزاران شهید و جانباز عزیزی، که بزرگترین داشته هایشان –جانشان- را ب خاطر آرمان و عقیده شان فدا کردند، میتوان مشاهده کرد. فرهنگ دفاع مقدس خود مجموعه ای از عملکردها، نگرش ها، روش ها، سیره و سبکی از زندگی مومنانه و حقیقت جویانه ای است که باید مورد توجه و الگو قرار بگیرد. به نظر می رسد انتقال این فرهنگ و حماسه ها به نسل های بعدی به وسیله ی تکریم یادگاران و حفظ ارزش ها و آثار آن سال ها امری واجب و انشاءالله موثر در تثبیت و امتداد آن خواهد بود.

در همین راستا کانون مهدویت تسنیم به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه ی دیدار با جانبازان عزیز آسایشگاه جانبازان شهید مطهری را با حضور تعداد محدودی از دانشجویان برگزار می کند.

مکان ثبت نام: طبقه دوم تالار شریعتی، مسجد امام خمینی، وبلاگ کانون

هزینه ی ثبت نام: 1000 تومان

پنجشنبه 4 مهرماه ساعت 9 الی 12 صبح

زمان و مکان حرکت: ساعت 8:45 صبح، تالار شریعتی


توجه: پوشش چادر برای خواهران الزامی است.

ادامه مطلب و اندکی تامل...


کــلیپ صــوتی بســازیم! (قـسمت دوم)
نویسنده : مدیر موضوع : چهارشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۲

بسم الله الرحمن الرحیم

 دومین قدم برای یاد گرفتن ساختن ی کلیپ صوتی را برمیداریم،

با اطلاع رسانی این موضوع که:

"جلسه ی مرور ساخت یک کلیپ صوتی"

24 تیرماه، ساعت 14

دانشکده داروسازی

قبل از شرکت در برنامه این پست و پست قبل را مطالعه نمایید.

* به شرکت کنندگان در جلسه هدایایی از طرف کانون اهدا می شود.

در قسمت اول کلیپ سازی ، کمی درباره ی مقدمات ساختن یک کلیپ صوتی

 خواندیم.با Import ، Export و فرمتی که با آن کار میکنیم و فایل را ذخیره

می کنیم آشنا شدیم. مفهوم Noise گیری را شناختیم و طریقه ی Noise گیری را

به پست های آینده سپردیم ک در این قسمت به آن می پردازیم.

و کاربرد دو بخش  Multi track و Waveform رو  یاد گرفتیم.

در قسمت قبل دانلود نرم افزار را قرار دادیم و کلیتی از صفحه اصلی اون را یاد

گرفتیم. در این قسمت، سه تا کار خیلی مهم رو یاد میگیریم ک حتی می تونیم

با دونستن همین چند تا مورد ی کلیپ صوتی آماتور آماده کنیم!

این آموزش ها در قالب سه تا فیلم آموزشی کوتاه هستند، که میتونید دانلود کنید:

 

ضبط صدا و نویز گیری

ترکیب چند صدا و خروجی گرفتن

افکت گذاری

 


یک تابستان آرام و عمیق! (سیر مطالعاتی ویژه تابستان92 )
نویسنده : مدیر موضوع : یکشنبه شانزدهم تیر ۱۳۹۲

بسم الله الرحمن الرحیم

رهبر انقلاب:

بعضی از ذهنها اهل کتابند؛ منتها کتاب آسان، کتابی که احتیاج به فکر کردن نداشته باشد. عیبی ندارد، این هم کتاب خواندن است، نفی نمی‌کنیم؛ اما بهتر از این شیوة کتابخوانی، این است که انسان در مجموعة کتابخوانی خود بتواند بیاموزد کتاب آسان را- فرض کنید رمان را، خاطره را، کتابهای تاریخی آسان را- با کتابهایی که احتیاج دارد به فکر کردن، مطالعه کردن؛ این نوع کتابها را باید وارد مقولة کتابخوانی کرد. ذهن را عادت بدهیم به این که اهل تأمل باشد، اهل تدقیق باشد، ذهن کار کند. در مواجهه با کتاب فعالیت کند،این احتیاج دارد به راهنمایی.

یکی از چیزهایی که ما امروز خیلی احتیاج داریم، برنامه های مطالعاتی برای قشرهای مختلف است.

تابستان فرصتی است بس مناسب برای پیشرفت در رشــد!

اگر لحظه شناس خوبی نباشیم این فرصت ها از دست می رود .پس باید فرصت ها را در یابیم تا دُریابیم.تابستان برای دانشجو جماعت یعنی انجام هرکاری که در دوران تحصیلی روی زمین مانده است. اگر از این فرصتها استفاده نکنیم بعد از دوران تحصیل چه می شود؟ بهترین زمان عمرمان را صرفا جهت رشته تحصیلی خود مصرف کرده ایم و برای زندگی آماده نیستیم.می شویم عقب مانده فرهنگی و بلکه اجتماعی!

میخواهیم طعم شیرین رشد را بچشیم و در سایه ی آن آرام گیریم، که امیر مومنان ع فرمودند:

هرکسی که با کتاب آرام گیرد، هیچ آرامشی را از دست نداده است.

کانون مهدویت تسنیم با معرفی و عرضه ی همراه با تخفیفِ تعدادی از کتب مفید و شاید کمی ضروری، قصد دارد سیر مطالعاتی تابستان 92 را دنبال کند. در جدول ذیل لیست کتاب ها را مشاهده می کنید و در ادامه مطلب توضیحاتی در مورد هریک از کتب آورده شده که دوستان تسنیمی می توانند پس از مطالعه و بررسی نیاز خود جهت ارائه لیست کتاب هایِ درخواستی و دریافت آنها اقدام کنند.

برای شرکت در سیر مطالعاتی پس از تهیه ی لیست کتاب های مورد نظر خود، مشخصات زیر را به همراه مقداری از هزینه کتاب ها به عنوان بیعانه، به همراه لیست تحویل می دهید:

نام و نام خانوادگی، شماره همراه ، شماره دانشجویی، ایمیل، برنامه هایی از کانون تسنیم که در آن شرکت داشته اید.

محل تحویل لیست ها:

دختران خوابگاهی: خوابگاه کرمانی 1 ، اتاق 24، خانم باقری

پسران خوابگاهی: خوابگاه جی ، اتاق 28، آقای ویسی

دوستان اصفهانی متقاضی شرکت در سیر مطالعاتی، لیست کتب و مشخصات کامل خود را در قسمت نظرات همین پست درج نمایند. این افراد تمام هزینه ی کتاب را (بدون پرداخت بیعانه) در زمان تحویل کتاب ها می پردازند.

زمان تحویل لیست کتاب ها:تا روز سه شنبه 18 تیرماه

زمان دریافت کتاب ها:

سه شنبه ۱۸ تیرماه از ساعت ۱۰ تا ۲ بعدازظهر.

چهارشنبه ۱۹تیرماه از ساعت ۹:۳۰ تا ۴ بعدازظهر.

پنج شنبه 20 تیرماه از ساعت 9:30 تا 14  آخرین فرصت برای شرکت در این سیر مطالعاتی

مکان دریافت کتاب ها تالار شریعتی می باشد.

 قابل توجه سفارش دهندگان :(کتاب علی از زبان علی تهیه نمی شود.)

در مورد هزینه ی کتاب، برای هرکسی که طالب مطالعه ی آن باشد تدابیری (تخفیف های ویژه و...) اندیشیده شده.

رمان و ادبی:

مهارت ها:

سیاسی:

فرهنگی:

 

سیره معصومین:

عقیدتی:

کمی دیرتر

بهتر بنویسیم

نگاهی گذرا به نظریه ولایت فقیه

دغدغه های فرهنگی

حیات سیاسی و فکری امامان شیعه

مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی

شازده کوچولو

البته واضح و مبرهن است که

حکومت اسلامی

صراط

 

مدرسه حسینی

شیعه در اسلام

 

نامیرا

روشها

نفحات نفت

رشد

علی از زبان علی

اندیشه های پنهان

پایی که جاماند

معجزه تذکر زبانی

 

 

الفبای کار فرهنگی

انسان 250 ساله

دین و دوران

مرگ از من فرار می کند

تربیت اسلامی جلد1

 

راز رسانه

پس از 50سال

 

خدا خانه دارد

 

 

 

 

 

رمان  منِ او

 

 

 

 

 


کــلیپ صــوتی بســازیم! (قـسمت اول)
نویسنده : مدیر موضوع : چهارشنبه پنجم تیر ۱۳۹۲

بسم الله الرحمن الرحیم

قصد داریم با هم با خواندن یک سری مطالب و دیدن چند تا کلیپ آموزشی

ساختن کلیپ صوتی را یاد بگیریم. و انشاءالله بعد از یاد گرفتن این مهارت، از

آن برای اهدافمان استفاده کنیم. بعد از امتحانات هم یک جلسه برای مرور

چگونگی ساختن یک کلیپ صوتی خواهیم داشت که مختص کادر تسنیم

نیست و همه ی مخاطبان تسنیم می توانند بعد از مطالعه ی پست هایی که

در این مورد گذاشته میشود در جلسه شرکت کنند.

نرم افزاری که از آن استفاده می کنیم، Adobe Audition است که از
 
لینک زیر قابل دسترسی است:
 

دانلود نرم افزار Adobe Audition: 

پسورد فایل: soft98.ir

 دانلود نسخه 6 با لينك مستقيم با حجم 290 مگابايت به همراه Patch

دانلود نسخه 5 با لينك مستقيم با حجم 230 مگابايت به همراه کرک

 

در صورتی که امکان دانلود فایل را ندارید، نسخه ی ۶ نرم افزار در سالن مجلات دانشکده ی پزشکی سیستم شماره ی ۴۴ درایوF موجود می باشد.

 

قسمت نخست آموزش کاربردی این نرم افزار را در ادامه مطلب دنبال می کنیم:


پیام رهبر معظم انقلاب در پی حماسه تاریخی24 خرداد/حمایت تسنیم از رئیس جمهور منتخب
نویسنده : مدیر موضوع : شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲

پیام رهبر معظم انقلاب در پی حماسه تاریخی و با شکوه ملت ایران در انتخابات 24 خرداد؛

در پی حماسه با شکوه و تاریخی ملت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی خطاب به مردم ایران صادر کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این پیام با اشاره به حضور متراکم و خیره کننده ایرانیان مومن و غیور در صحنه حماسی انتخابات، این حضور عظیم را نشان دهنده رشد فزاینده سیاسی و پای فشردن بر مردمسالاری دینی صادقانه و باطل السحر بافته ها و گزافه های دشمنان حسود خواندند و تأکید کردند: پیروزِ حقیقی انتخابات، ملت بزرگ ایران است که به حول و قوه الهی توانست گامی استوار بردارد و گوهر نفوذناپذیر و چهره ی پر نشاط و مصمّم و دل سرشار از امید و ایمان خود را به نمایش بگذارد.

 

کانون مهدویت تسنیم ضمن تشکر و قدردانی از عموم ملت ایران در خلق حماسه ی سیاسی و حضور در عرضه ی حفظ اقتدار و عزت کشور ،حمایت خود را از رئیس جمهور منتخب حجت الاسلام آقای حاج شیخ حسن روحانی اعلام میدارد و مخاطبان را به مرور مشروح متن کامل پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی دعوت می نماید:

ادامه ی مطلب


برندگان مسابقه ی اردوی چادگان
نویسنده : مدیر موضوع : شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲

بسم الله الرحمن الرحیم

برندگان دو مسابقه ی کتابچه ی "تشکل های اسلامی از منظر شــهید بهــشتی" و "بــرداشــت ها" 

از میان کسانــی پاسخ و بــرداشت صحیــح را تحویــل داده بودنــد، قرعه کــشی شد و بـه 6 نــفر از این دوستـان جوایــزی اهــدا می شــود.

جهت دریافــت جــایزه ی خــود، از دوم تیرماه به طبـــقه فـوقانی تالار شــریعتی نــزد خــانم کریــمی مراجعه نمایید.


1. نـگــار رحـــیمــــی

2.مهســا کـــشاورزی

3.مــرضـیه عـــمــادی

4.الــهام شـــکل آبادی

5.هـــدی کبیــــریـــان

6.نــدا گــــلشــاهــی

 


صرفا جهت انتخاب
نویسنده : مدیر موضوع : دوشنبه بیستم خرداد ۱۳۹۲

بسم الله الرحمن الرحیم

با نزدیک شدن به ایام انتخابات و واضح شدن برنامه ها و مواضع کاندیداهای ریاست جمهوری برآن شدیم تا پستی را به آن اختصاص دهیم تا تسنیمی ها بصورت مستند و مستدل به بیان دیدگاه های خود بپردازند.

بدیهی است که حمایت از هر هفت نفر کاندید تایید صلاحیت شده بلامانع و پسندیده است.

مقصود اصلی ما بیان دلیل و استناد برای انتخاب هر نماینده است.

امیدوارم که هرشخص صریح از کاندید منتخب خود سخن بگوید و سوالاتی که در نظرات دیگر مطرح میشود را پاسخ دهد و بیان کند چرا گزینه مورد نظرش از بقیه افراد بهتر است؟

روزی سه مرتبه نظرات بروز رسانی میگردد.


پرسش و پاسخ
نویسنده : مدیر موضوع : پنجشنبه یکم فروردین ۱۳۹۲

 


نهم دی، روز بصیرت
نویسنده : مدیر موضوع : شنبه نهم دی ۱۳۹۱

... از بصيرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه‌ى مجاهدانه است...

... در شرائط كنونى، كه شرائط غبارآلودگىِ فضاست...مطمئن باشيد كه روز نهم دى هم در تاريخ ماند...

... نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست، بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است...

... همين نهم دى است... آن روز هم نياز لحظه‌ها بود.

 

امام خامنه ای :
«نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست، بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده های الهی تبیین شود. هیچ کس نگوید من تکلیفی ندارم، من مسئولیتی ندارم، مسئولیت معنایش این نیست که اسلحه ببندیم، بیاییم توی خیابان راه برویم، در هرکاره ای که هستیم احساس مسئولیت کنیم.»

 

نهم دی تمثیلی از ماجرای عاشوراست که در یک نیم روز اتفاق افتاد اما نقطه عطف و سرفصل تاریخ شد. خداوند در نهم دی درست مانند عاشورا، برای مشیت «انّی جاعل فی الارض خلیفه» حجت اقامه کرد. قیام نهم دی در حالی با قدم های محکم ملت ایران قامت افراشت که برخی کله گنده های عالم سیاست، شتر سرخ موی فتنه را راه انداخته بودند یا در حال سواری دادن بودند و یا حداکثر با حیرت دست و پنجه نرم می کردند. رجالی که خود را برای روزگار تندباد نساخته بودند، خیلی که هنر کردند، کوشیدند کلاه خود را نگه دارند و سواری ندهند. بماند که برخی رجال پرطمطراق، در آن 8-7 ماه هم خوب سواری دادند و هم خوب دوشیده شدند و اعتباری برای خود باقی نگذاشتند.

باقی در ادامه مطلب


به بهانه رو دانشــجو
نویسنده : مدیر موضوع : پنجشنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۱
1.نیروی جوانی خود را کشف کنید.

2.با قرآن و نوشتجات شهید مطهری و دیگر فضلا،معرفت دینیتان را بالا ببرید.

3.شرح صدر سیاسی داشته باشید.

4.با اقشار مختلف جامعه در ارتباط باشید.

5.نظرات خود را به دستگاها ارائه کنید و موضع گیری کنید.

6.از قول بدون علم بپرهیزید.

7.بدنبال قله های علمی باشید.

8.نسبت به اوضاع کشور نقد مستمر و منصفانه داشته باشید.

9.مراقب نگاه های سوسیالیستی و مارکسیستی باشید.

10.ایده اقتصاد مقاومتی راتبیین کنید.

11.با تشکل های دانشجویی جهان اسلام ارتباط داشته باشید.

12.جریان دانشجویی موضع انتقادی خودش را حفظ کند.

13.به اوضاع کشور نگاه مستسفرانه داشته باشید.

14.اعلام نظر کارشناسی متفاوت با رهبری،مخالفت با رهبری به حساب نیاید.

15.محیط دانشگاه باید پاکیزه و معنوی باشد.

16.کانون های تصمیم و اقدام تشکیل دهید.

17.مراقب رقابت بر سر پست و مقام باشید.

18.در مسائل اجتماعی موضع گیری کنید.

19.امید را در خود زنده نگه دارید.

20.در تصمیمات مصلحت را در نظر بگیرید.

21.سقف معرفت خود را در سایتها و روزنامه ها قرار ندهید.

22.آرمانگرایی را با پرخاشگری اشتباه نگیریم.

23.از تصمیمات نسنجیده پرهیز کنید.

24.آرمانگرایی را در دانشگاه زنده نگه دارید.

25.در تصمیم گیری ها مطالعه عالمانه داشته باشید.

 

"توصیه های عملی حضرت امام به دانشجویان" در ادامه.


درباره تسنیم

نویسندگان سایت

پیوند وبلاگ

پیشنهاد تسنیم

خبرنامه کانون

آمار بازدید